سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
خوش رفتاری، بر محبّت دل ها می افزاید . [امام علی علیه السلام]
یاوران کتاب
دربارهیاوران کتاب

وضعیت من در یاهـو
زینب خزایی پول
بسمه تعالی این وبلاگ در راستای اطلاع رسانی در موضوعات مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی برای علاقه مندان ایجاد شده است که فعالیت اولیه ی آن اخبار منطقه کجور و کتابخانه ی محل خدمت این جانب کتابخانه شیخ عبدالنبی کجوری واقع در شهر پول از شهرستان نوشهر بوده که بدلیل انتقالی به کتابخانه شیخ فضل الله نوری شهرستان نور من بعد اخبار شهرستان نور نیز به این وبلاگ افزوده خواهد شد. ضمنا این وبلاگ در پی رسالت خود که اطلاع رسانی همگانی است در نظر دارد خبرهای مربوط به غرب استان مازندران را نیز در خود بگنجاند قابل ذکر است علاوه بر خبرهایی که شخصا از جامعه ی اطرافم تولید می نمایم گاهی برای تنوع هم از آخرین اخبار راجع به فناوری روز نیز در یادداشت هایم بهره خواهم برد.باشد که توانسته باشیم قدمی هر چند کوچک برای آگاه سازی جامعه ی شهری خود برداشته باشیم. مطمئنا نظرات و راهکارهای شما روشنایی بخش راه ما خواهد بود . همواره از همراهی شما سپاسگزارم. ایمییل اینجانب S1079kh@yahoo.com می باشد. حق یارتان زینب خزایی پول کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی کتابدار کتابخانه عمومی شهرستان نور خبرنگار خبرگزاری محقق و نویسنده کتاب دل نوشته هایم برای تو و شاعر

              جملات کوتاه راجع به اهمیت کتاب و مطالعه:

 کتاب نردبان مطمئنی است که انسان را به قلل شامخ کمال و جبروت فضایل می رساند."محمد رضا حکیمی"

انسان در کتاب از چیز هایی باخبر می شود که دیدن آنها امکان پذیر نیست زیرا ،عین آن فرهنگ ها قرن ها و سالها با ما فاصله دارند ."سیدنی جی.هریس"

 کتاب یعنی زندگی و روح ادوار گذشته      "تامس کارلایل"

 حکمت گمشده مومنان است،حکمت رافراگیرهرچند ازمنافقان باشد."حضرت علی"

 کسی که با کتاب زندگی میکند،همیشه زنده است."امرسون"

 کتاب به تفاهم بین المللی وهمکاری های صلح آمیزخدمت میکند.

 اگر میدانستید که درنتیجهء تحصیل علم به چه سعادت هایی می رسید،به دنبال آن می رفتید،ولو اینکه خون شما دراین راه ریخته شودیا مستلزم این باشد که به دریاها وارد شویدواقیانوس هارا بپیمایید.

 اهمیت کتاب در آیینه ی رهنمودهای مقام معظم رهبری:

 کتاب همچون خورشید ،فضای زندگی ما را روشن می کند و به همگان نور و شور و گرمای زندگی می بخشد. کتاب مثل باران بر سرزمین دلهای یاران می بارد و گل و میوه ی اندیشه ها و کردارها را رونق و زیبایی و طراوت می دهد . کتاب نقشی به مانند پرندگان به آدمی ارزانی می دارد و او را برای اوج و بال کشیدن و پرواز آماده می سازد .

 برای یک ملت خسارتی بزرگ است که افراد آن با کتاب سروکار نداشته باشند و برای یک فرد توفیق عظیمی است که با کتاب مانوس و همواره در حال بهره گیری از آن -یعنی آموختن چیزهای تازه –باشد.

 کتاب دروازه ای به سوی جهان گسترد ه ی دانش و معرفت است و کتاب خوب یکی از بهترین ابزارهای کمال بشری است .کسی که با این دنیا زیبا و زندگی بخش یعنی دنیا کتاب ارتباط ندارد بی شک از مهمترین دستاورد انسانی و نیز از بیشترین معارف الهی و بشری محروم است.

 در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند و روابط فرهنگی جامعه ی بشری نیز از پوشش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت شده است.

 زینب خزایی پول –مسئول کتابخانه عمومی پول کجور


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط زینب خزایی پول 88/8/15:: 2:19 عصر     |     () نظر